
Als wij mannen op vakantie gaan, willen wij helemaal niet met een leasebak met aanhangende sleurhut op vakantie. Wij willen geen onzinnige winkeltjes bekijken, of de hele dag op het strand in de warme zon liggen en ’s avonds op tijd naar bed. Dat is niet wat wij mannen op vakantie willen. Nee, wij mannen willen overleven, onszelf vies maken, hoge prestaties van ons lichaam eisen, eten wat de natuur te bieden heeft en urenlang in het kampvuur kijken. We willen weg van het bureau, op naar een survivalkamp. ‘Back tot the Roots’: Noodonderkomen bouwen, vuur maken met een steen, wilde dieren vangen, neerschieten en klaarmaken, klimmen, nachtwacht bij weer en wind. Iets alleen voor echte harde mannen.
Hier zo maar wat voorbeelden van wat wij mannen willen:
- Tijdens een hondenslee-rit door Groenland of Alaska in eenvoudige hutten of tenten overnachten. De uitrusting op je slee, koken slapen in en om de tenten, met een vuur verwarmen. In deze tijd heersen er temperaturen rond de Noordpool tussen -20˚ en -30˚ graden, geweldig!
- Dagenlang niet uit het zadel komen, vee door de prairie drijven, lasso werpen, bonen met spek op laagvuur eten en ’s avonds natuurlijk een barbecue met de cowboy mannen en een goed stuk steak. In Canada kan men terecht met deze droom. Er zijn in de omgeving van de Rocky Mountains enkele ranches, die Europeanen in enkele dagen tot cowboys opleiden. Inclusief diverse extra’s, zoals stier berijden.
- Als backpacker Naar Australië gaan! Een ideaal gebied voor mannen die de laatste tijd gewoon te veel mensen gezien hebben: Collega’s, chefs, partners. Er worden diverse tochten aangeboden met tent, jeep of vliegtuigen in het hart van het continent. Want daar, in het binnenland, wonen bijna geen mensen, brede vlaktes, stilte en natuur.
- Overleven in de woestijn kan natuurlijk ook. Binnen 3 vlieguren bent je in bv Tunesië, de deur van de Sahara. Stap in je terreinwagen of op de rug van een kameel en trotseer de woestijn!
- Als echte wielrenner moet je de top van de top eenmaal in je leven bereiken: De rit naar Alp d’Huez op je eigen fiets! Op de krappe 14 kilometer tot de top kom je 21 bochten tegen. Marco Pantani is de snelste, hij haalde de top in 37 minuten. Beat him! Overigens behoort het gebied rond Alp d’Huez tot Frankrijks grootste toeristencentrum.
Ik ga de elementen trotseren met mijn zeilschip, en ben over een paar weken weer terug. Dus tot die tijd even geen Mannen Nieuws! Fijne vakantie, later…



Meer van dit soort wetenswaardigheden
kun je vinden op onze